Czym jest hipnoza ?

Hipnoza jest naturalnym stanem twojego umysłu. Codziennie wielokrotnie i często nieświadomie wchodzisz w trans, na przykład w trakcie jazdy samochodem, podczas czytania książki, oglądania telewizji, tańczenia, medytacji, modlitwy, czy podczas śnienia na jawie. Hipnoza jest starożytną formą leczenia i transformacji, która sięga wielu wieków wstecz. Podczas hipnozy jesteś w stanie sięgnąć do nieskończenie inteligentnych źródeł informacji o sobie samym, w celu zmiany lub polepszenia stanu twojej rzeczywistości. Rozwiązania twoich problemów tkwią w twoim nieświadomym umyśle. Hipnoterapia może jedynie pozwolić tobie uświadomić sobie twoja wewnętrzną moc i obudzić twoje nieskończone, uśpione zasoby. Twój nieświadomy umysł może stać się źródłem twojego uzdrowienia.

Jak działa hipnoza ?

Hipnoza jest stanem, który posiada nadzwyczajna jakość mentalnego, emocjonalnego i fizycznego zrelaksowania. Podczas hipnozy istnieje emocjonalna chęć zrealizowania wybranego celu. Twoje ciało i umysł idzie w kierunku bardziej zrównoważonych warunków samoregulacji. Pozwala to na tymczasowe usunięcie wpływu analitycznej części twojego umysłu i na otwartą współpracę wszystkich jego części. Twoje myśli zwalniają i masz zdolność skoncentrowania całej twojej uwagi na wybranym celu. Hipnoza wyzwala, koncentruje i kieruje twoje wewnętrzne energie pozwalając ci na transmutację twojego codziennego transu w trans pełnego szczęścia i sukcesu.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Papież Pius XII  dopuścił użycie hipnozy w celach medycznych i terapeutycznych w roku 1956. O hipnozie Kościół katolicki wyraża się w następujący sposób :  “Stanowisko Kościoła katolickiego wobec hipnozy jest otwarte, o ile w badaniu tego zjawiska uwzględnia się kryteria naukowe.” Akademia Hipnoterapeutyczna w Nowym Meksyku, w USA, której jestem absolwentką i która stworzyła unikatowy System Hipnoterapii Integralnej, jest jedyną szkołą na świecie , której metodologia została naukowo potwierdzona przez czteroletnie badania finansowane przez Narodowy Instytut Zdrowia w USA.

Podczas pierwszej sesji omówimy w szczegółach problem czy konflikt, który chcesz rozwiązać, lub cel, który chcesz osiągnąć. Następnie  zadam ci generalne pytania typu, czy kiedykolwiek byłaś zahipnotyzowana i jakie było twoje doświadczenie z hipnozą. Wytłumaczę ci po krótce jak działa model Integralnej Hipnoterapii i w jaki sposób użyje go w stosunku do twojego problemu. Następnie z pomocą prostego ćwiczenia określe czy należysz do grupy osób kinestetycznych, audytoryjnych czy wizualnych. Zaprojektujemy razem sugestie, które będą zaimplementowane w twojej podświadomości podczas pierwszej sesji hipnozy. Następną fazą jest faza hipnozy, której szczegóły wyjaśnię podczas naszego spotkania. Podczas pierwszego spotkania nauczę cię prostej techniki samo hipnozy i dam ci kilka prostych akceleratorów, które pomogą ci w osiągnięciu twojego celu. Pierwsza sesja trwa zazwyczaj od 90 do 120 minut.

Najczęściej współterapeuci czuja się zrelaksowani po sesji hipnotycznej i mogą od razu jechać do domu lub wrócić do pracy. Jeśli sesja dotyczy delikatnego tematu, często zdarza się, że współterapeuta odczuwa emocje i jest w fazie refleksji, podczas której jego świadomy umysł pochłania nowo odkryte źródła informacji. Po analitycznej sesji hipnozy wspólterapeuta może poczuć się lekko zmęczony, ponieważ tego typu sesje mają charakter dynamiczny i wymagają skupienia całego umysłu na omawianym temacie. Po tego typu sesji najlepiej odpocząć, zdrzemnąć się lub iść na spacer. Twoje ciało podpowie ci co najbardziej potrzebujesz po twoich sesjach.

Ilość sesji zależna jest od stopnia trudności i ilości ograniczających cię barier, które musielibyśmy usunąć. Stany, w których terapia sugestii  jest skutecznie stosowana, takie jak zaprzestanie palenia, kontrola wagi i usuwanie złych nawyków m.in. obgryzanie paznokci, może zająć od jednej do czterech sesji. Przypadki, które są bardziej podatne na analizę (lub mają bardziej złożoną historię), takie jak uzależnienia, depresja, zaburzenia odżywiania, obsesje i kompulsje itp. mogą trwać od pięciu do dziesięciu sesji.

Każda sesja składa się z trzech podstawowych części. Cześć pierwsza to indukcja, czyli wprowadzenie wspólterapeuty (Ciebie) w stan przyjemnego zrelaksowania, transu. Druga część sesji to część, w której podaję ci albo opracowane wspólnie przez nas sugestie (dzieje się tak w trakcie sesji hipnozy sugestywnej) albo przeprowadzam hipnozę analityczną czy regresyjną, podczas której z pomocą twojej podświadomości i nieświadomości aktywnie bierzesz udział w procesie samotransformacji. Trzecia czesc to dehipnotyzacja czyli wyprowadzenie cię z transu do stanu codziennej świadomosci.

Sesje trwają od 45 minut do dwóch godzin, w zależności od etapu na którym wspólterapeuta (klient) się znajduje i typu wykorzystywanej przeze mnie metody hipnoterapeutycznej. Pierwsza sesja trwa zazwyczaj od 90 do 120 minut.

W stanie transu będziesz mogla doświadczać:

 • spokoju ducha
 • głębokiej i przyjemnej relaksacji
 • poczucia jedności ze sobą i swoim środowiskiem
 • niezdolność opisania przyjemnego uczucia własnymi słowami
 • zmianę w czasie i przestrzeni (np. sesja, która trwała 2 godziny może wydawać się, że trwała 10 minut)
 • wzrost poziomu twojej świadomości i zwiększenie poczucia rzeczywistości i  znaczenia życia

 

Do sesji hipnozy możesz przygotować się poprzez abstynencję od jedzenia i picia kawy oraz innych napojów z dużą ilością kofeiny i cukru przynajmniej 2-3 godziny przed spotkaniem. Możesz, w dzień sesji wybrać jedzenie surowych owoców i warzyw, w celu podniesienia pozytywnej energii twojego ciala.

Każda sesja kosztuje 590 zloty czy $150. Opłaty są pobierane przed sesjami używajac aplikacji Zelle lub Paypal.

Nie akceptuję ubezpieczenia, nie składam ubezpieczenia ani żadnych innych roszczeń do osób trzecich. Możesz jednak przedstawić swoje pokwitowania faktury ubezpieczycielowi, aby sprawdzić, czy mogą one pokrywać Twoje sesje. Skontaktuj się z własnym dostawcą.

Skutki uboczne hipnozy zawierają głębokie poczucie spokoju, relaksację, poprawiony nastrój, lepszy sen i szybką pozytywną zmianę.

Generalnie hipnoza może pomóc ci we wszystkim co ma swoje korzenie w ludzkiej psychice np z:

 • bezsennością
 • lękami
 • uzależnieniami ( emocjonalnym, kompulsywnym jedzeniem, alkoholizmem, paleniem papierosów itp. )
 • usunięciem traumy
 • nerwicą
 • migreną
 • kleptomanią
 • różnymi rodzajami fobii (np. fobią społeczną )
 • depresją
 • niskim poczuciem własnej wartości
 • nadmierny niepokojem
 • trudnościami emocjonalnymi
 • zmianą nawykowego zachowania
 • problemami w związku
 • zrozumieniem znaczenia twoich snow
 • usunięciem wewnętrznego napięcia 
 • poczuciem wewnętrznej pustki
 • wybuchami gniewu
 • eliminacją alergii 
 • koncentracją
 • polepszeniem pamięci
 • kontrolą bólu
 • zwiększeniem motywacji
 • zwiększeniem organizacji i efektywności
 • zwolnieniem starzenia
 • poznaniem i rozwijaniem twoich talentów
 • przezwyciężeniem żałoby
 • zwiększeniem obronności ciala
 • przezwyciężeniem prokrastynacji
 • zwiększeniem zdolności podejmowania decyzji
 • zwiększeniem zdolności zarobku pieniędzy
 • bezpłodnością
 • polepszeniem ogólnej jakości życia
 • osiagnięciem naturalnej harmonii ciala, umyslu i duszy

 

Tak, hipnoterapeutę obowiązuje utrzymywanie prywatności przekazywanych mu informacji, których nie może udzielić nikomu, jedynie za zgoda klienta.

W hipnozie pozostaniesz w pełni świadoma tego, co się wokół ciebie dzieje. Oznacza to, że osoba w hipnotycznym transie słyszy wszystko wyraźnie i wie, co się z nią i wokół niej dzieje. Możesz wrócić do codziennego stanu świadomości kiedy tylko chcesz. Podczas hipnozy nie tracisz świadomości, ale czujesz się niezwykle zrelaksowana, co czasami powoduje twoją niechęć do “przebudzenia ” się z tego przyjemnego stanu. Hipnotyzer nie jest w stanie zmusić cię do zrobienia czegokolwiek bez twojej zgody. Każda hipnoza jest w rzeczywistości samo hipnozą. Bez Twojej zgody nie ujawnisz o sobie rzeczy, których nie chcesz.

Nie ma możliwości nie obudzenia sie z hipnozy. Poniewaz hipnoza jest bardzo przyjemnym i relaksującym doświadczeniem czasami możemy podczas jej trwania zasnąć, ale tak jak z drzemki sami się z niej obudzimy.

Hipnoterapia analityczna to niedyrektywny proces, który ma na celu zlokalizowanie pierwotnej przyczyny Twoich objawów, aby można było je skutecznie i trwale usunąć.

Słowo hipnoza (hypnosis) pochodzi od greckiego słowa hypnos  = ukryty w śnie ( Hypnos = Grecki Bóg Snu ) i gnosis = wiedza.  HIPNOZA  =  UKRYTA WIEDZA = UŚPIONE  ZASOBY.

Tylko klient jest odpowiedzialny za to, czy przyjmie daną sugestię czy też nie. To, jaką mentalną postawę obiera klient kiedy słyszy daną sugestię określa, czy osiąga tę zmianę, czy też nie. Jedynie mentalna postawa „Akceptuję, lubię, chcę tę sugestię i wiem, że będzie działać” gwarantuje przyjęcie jej do podświadomości, a więc i zmianę. Będąc w stanie podwyższonej świadomości jakim jest hipnoza, osoba nigdy też nie ujawni niczego, czego po prostu nie będzie chciała ujawnić.

Nie. Cała moc leży w tobie, dlatego nazywam cię współterapeutą. Hipnoterapeuta nie diagnozuje, ale jest jedynie twoim przewodnikiem i facylitatorem twoich zmian. Twoja Nieświadomość posiada całą wiedzę o Tobie i zawsze wie co jest dla ciebie najlepsze

Każdy, kto ma normalnie funkcjonujący mózg, może zostać zahipnotyzowany. Niektórzy ludzie mogą bardziej zagłębić się w trans niż inni, ale głębokość transu nie jest wskaźnikiem sukcesu dla zmiany. Dla większości klientów odpowiedni jest lekki trans.

Nie. Łatwowierność oznacza bezkrytyczną akceptację podanych pomysłów. W kontraście, przed każda sesją hipnoterapeuta konsultuje się z współhipnoterapeutą (tobą) razem tworząc sugestie, które są najpierw zatwierdzone przez ciebie i następnie podane przez hipnoterapeutę podczas hipnozy.

Podczas hipnozy twoje myśli zachowują się inaczej niż w stanie codziennego rozmyślania. W tym sensie, że stają się bardzo selektywne, dzięki czemu twój umysł ma możliwość totalnej koncentracji na wybranym celu bez ingerencji niepotrzebnych, rozpraszających twoją uwagę myśli. W trakcie hipnozy przejmujesz kontrolę nad własnym umysłem czyli głównie twoimi myślami.

Zależy to zupełnie od samego ciebie. Podczas hipnozy nie tracisz świadomości ale masz totalna kontrolę nad tym co mówisz i kiedy mówisz.

Tak, tele hipnoza działa ponieważ osoba nie musi podróżować do biura hipnoterapeuty ale znajduje się w znanym, bezpiecznym i przyjemnym dla niego środowisku doświadczając hipnozy z komfortu swojego domu.

Hipnoterapia stosuje hipnozę w leczeniu zaburzeń medycznych lub psychicznych.

Na Youtubie możemy znaleźć wiele różnych nagrań hipnotycznych. Należą one do jednej z kategori hipnozy, ktorą nazywamy hipnozą sugestywną. Hipnoza sugestywna jest pomocnym narzędziem w namierzeniu i skierowaniu naszych wewnętrznych energii podświadomości na wyznaczonym nam celu. Aby hipnoza sugestywna była najskuteczniejsza musi wziąć pod uwagę indywidualną i wyjątkowa wewnętrzną mapę naszej rzeczywistości, uwzględnić nasz styl życia, nasze uczucia, wierzenia, zdolności i doświadczenia. Hipnoza sugestywna jest jedynie jedną z wielu technik używanych podczas sesji hipnoterapeutycznych. Znaczna część hipnoterapii składa się z dynamicznych sesji, podczas których wspólterapeuta (klient) aktywnie bierze udział w sesji, na przykład odpowiadając na pytania, opisując swoje doświadczenia w transie lub zmieniając wewnętrzne obrazy i towarzyszące im emocje. Zmiany, które zachodzą we wnętrzu człowieka podczas sesji hipnoterapeutycznych są stałe i przynoszą mu odmienną postawę do życia, czerpiącą swoją energię z nowych, pozytywnych uczuć i emocji zakodowanych w jego podświadomości.

Wszyscy posiadamy wewnętrzna mądrość. Ta uniwersalna, odwieczna mądrość wypływa często z naszej Podświadomości i Superświadomości. Technika Integracji Wewnętrznej Mądrości jest jedną z technik używanych podczas sesji hipnoterapii. Jest ona techniką dynamiczną, podczas której współterapeuta odkrywa w sobie wewnętrzne obrazy, ktore stoją na przeszkodzie do osiągnięcia jego celów, i używając spontanicznej, kreatywnej i inteligentnej mocy jego umysłu, łatwo i z przyjemnością przekształca te obrazy w pozytywne i pełne dobrych uczuć i myśli. Wpółterapeuta czuje instantywną i stałą zmianę w sposobie jego myślenia, czucia i zachowania.  

Jest to bardzo bogate doświadczenie, które wzmacnia i regeneruje jego psychikę i staje się jednym ze źródeł jego wewnętrznych pozytywnych energii.

Umysł i ciało są dwoma aspektami tej samej jednostki i mają stały na siebie wpływ. Gdy ta zasada jest znana, może być wykorzystana do przyspieszenia leczenia psychiki człowieka poprzez wykorzystywanie jego wewnętrznych zasobów w celu przekształcenia lub uzdrowienia dowolnego aspektu jego życia. Technika hipnotyczna,pod nazwa ” Drzwi Prawdy”,  pozwala na uwolnienie negatywnej energii tkwiącej w pamięci naszych komórek i pozwala na przywrócenie naturalnego przepływu naszej energii życiowej, światła lub elektrycznych pulsacji, które natychmiast mają wpływ na nasze zdrowie fizyczne i spokój ducha.

Tak, możesz pracować jednocześnie nad trzema celami.

Tak, podczas pierwszej lub drugiej sesji nauczę cię skutecznej metody samo hipnozy.