FAZA PIERWSZA - BETA

   Na chwilę zamknij oczy i wyobraź sobie, że jesteś larwą motyla. Większość swojego czasu spędzasz jedząc rośliny i rosnąc w rozmiarze. Masz bardzo ograniczony wzrok, który składa się z kilku małych oczu, trzech par krótkich nóg i nóg posiłek, a także bardzo krótkie czułki. Jesteś w  fazie beta. Prowadzisz rutynowe, codzienne życie, w którym czujesz czegoś ci brakuje, ponieważ nie daje ci ono pełnej satysfakcji i oczekiwanego szczęścia. Gdzieś w twojej podświadomości wiesz, że możesz stać się lepsza ale może brakuje ci inspiracji czy siły na zmianę. Czołgasz się przez życie jak gąsienica, która bezustannie jest głodna. Może czujesz, że ten głód jest czymś więcej niż głodem fizycznym, może głodem emocjonalnym albo mentalnym.Trudno jest ci się go pozbyć, bo bezustannie wraca,  jak potrzeba, która nie została zaspokojona gdzieś tam w przeszłości. Nadchodzi jednak pewien okres w twoim życiu, że czujesz, że już masz dosyć. Wchodzisz w okres kontemplacji, przygotowania, budowania i dopełniania twojej wizji nowego, lepszego życia. W fazie beta zrzucasz swoją skórę kilka razy, poszerzając swoją świadomość i jednocześnie zaczynając nowy etap twojego życia. Jest to czas, w którym musisz zmierzyć się z demonami swojej przeszłości, z twoimi lękami, poczuciem winy, smutkiem, toksycznym wstydem, kłamstwami o samym sobie i iluzją słabości, które będą próbowały stanąć na drodze twojego życia przekonując cię, że na nią nie zasługujesz. Możesz czuć się przeciętnie, nie mając jeszcze świadomości swojego wielkiego potencjału. Wątpliwości, strach, niepewność, nienawiść do samego siebie i nieufność we własne umiejętności zasiane w przeszłości w twoim umyśle mogą próbować zatrzymać cię na drodze do wybranego celu. W fazie beta uczysz się samodyscypliny, samomotywacji i skupiania swojej uwagi na wybranych celach, czyli uczysz się myśleć, czuć i działać na nowe sposoby. Zrzucasz swoja skore po raz ostatni. Kiedy jesteś gotowa na zmiany zaczynasz działać , krocząc w kierunku wybranego celu

FAZA DRUGA - DELTA

Wyobraź sobie, że jesteś teraz nieruchomą poczwarką motyla. Już jako gąsienica tworzysz twardą torbę ochronną, w której zachodzą cudowne zmiany. Zaczynasz wydzielać enzymy, które trawią i upłynniają prawie całe twoje ciało. Zachodzą w tobie znaczne zmiany hormonalne. Zawarte w tobie dyski wyobraźni biorą się do pracy zaczynając budować twoje nowe organy i części ciała.  Wkrótce będziesz miała skrzydła. Zamykając oczy zagłębiasz się w twój świat wewnętrzny przebaczając sobie i innym oraz dając miejsce na nowe pozytywne emocje szczęścia i samorealizacji. Ten akt bezwarunkowej samoakceptacji i miłości do samego siebie jest tą niewidzialną siła, która przeistacza cię ze stanu gąsienicy w stan motyla. Jesteś w fazie delta, czyli w stanie zaostrzonej uwagi twojego umysłu skupionej na osiągnięciu twoich celów. Nic już nie jest w stanie cię rozproszyć. Wyobraź sobie, że wkroczyłeś w stan medytacji, podczas której zachodzi oczyszczenie twojego ciala mentalnego i emocjonalnego czego rezultatem jest transformacja twojego ciala fizycznego. Twój piękny, nowo odkryty świat wewnętrzny manifestuje się w twoim bezustannie zmieniającym się ciele. Wewnątrz ciebie zachodzą wielkie zmiany, między innymi przebudowa twoich tkanek mentalnych, emocjonalnych i fizycznych. Stajesz się prawdziwym monarchem, czyli jedynym władcą twojego umysłu.

FAZA TRZECIA - ALFA

Wyobraz sobie ze przeistoczyłas się w pięknego motyla. Wyszłaś ze stadium poczwarki  i rozciągasz swoje kolorowe skrzydła. Masz teraz długie nogi i czułki. Twoje oczy z prostych stale się złożone. Masz wyostrzony wzrok. Jako motyl budzisz podziw dla twojego pięknego wzoru kolorystycznego. Twoim pożywieniem jest słodki nektar kwiatów. Latasz jedynie w towarzystwie innych monarchów pokonując niesamowite odległości przekraczając oceany i góry.